روش تهیه بال کبابی مرغ با سس عسل و زنجبیل

روش تهیه بال کبابی مرغ با سس عسل و زنجبیلReviewed by بلانیان on Jan 16Rating: 4.5

fo3631

مواد لازم برای کباب بال مرغ :

مواد لازم برای تهیه سس:

طرز تهیه کباب بال مرغ با سس عسل و زنجبیل :
فر را با حرارت ۴۲۵ درجه فارنهایت گرم کنید. یک سینی مخصوص فر برداشته و روی آن را فویل بکشید. روی فویل را با روغن زیتون بپوشانید تا بال مرغ به آن نچسبد.حالا تمام مواد لازم برای تهیه سس را در یک کاسه با هم مخلوط کنید. بال ها را روی سینی فر بچینید (قسمتی که پوست دارد رو به پایین باشد). سعی کنید سینی زیاد شلوغ نشود.

حالا تمام مواد لازم برای تهیه سس را در یک کاسه با هم مخلوط کنید.بال ها را روی سینی فر بچینید سعی کنید سینی زیاد شلوغ نشود.حالا سینی را برای ۱۵ دقیقه داخل فر قرار دهید. بعد از این زمان با استفاده از یک انبر بال ها را برگردانید، طوری که قسمت پوست دار آن رو به بالا قرار گیرد. برای ۱۰ دقیقه دیگر مرغ ها را داخل فر بگذارید تا خوب سرخ و طلایی رنگ شوند. هنگام پخت حواستان به آنها باشد تا نسوزند.

مرغ ها را داخل فر بگذارید تا خوب سرخ و طلایی رنگ شوند.حالا بال های کبابی را در یک کاسه گذاشته و با باقی مانده سس مخلوط کنید.حالا بال های کبابی را در یک کاسه گذاشته و با باقی مانده سس مخلوط کنید.دانه کنجد و پیازچه را روی بال های سوخاری پاشیده و سرو کنید.دانه کنجد و پیازچه را روی بال های سوخاری پاشیده و سرو کنید.

About Author

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *