معمای سر بریده زن بندرعباسی

معمای سر بریده زن بندرعباسیReviewed by بلانیان on Jan 2Rating:

 

رئیس پلیس آگاهی هرمزگان با اشاره به کشف سر بریده زن 35 ساله که در یک سطل زباله در محله نخل ناخدا رها شده بود، اظهار کرد: مابقی اعضای بدن این زن که در یک گونی پیچیده شده بود، در محدوده آب شیرین‌کن کشف و هویت وی نیز کاملا شناسایی شد. سید حسین اصلحی‌ امروز در جمع خبرنگاران، افزود: این زن 34 ساله اهل کرمانشاه در ازدواج موقت مردی بود که هم اکنون سه سال است در زندان به سر می‌برد.  
 
اصلحی با بیان اینکه مقتول از این ازدواج یک کودک سه ساله دارد که در پرورشگاه نگهداری می‌شود، افزود: عاملان این جنایت شناسایی شده و تحت‌نظر پلیس هستند. رئیس پلیس آگاهی هرمزگان همچنین از دستگیری جوان سارق خودرو خبر داد و گفت: این فرد که اهل و ساکن بندرعباس بود 24 سال داشت و پس از دستگیری به 6 فقره سرقت خودروی نیسان و پراید و همچنین سرقت داخل ماشین اعتراف کرد.
 
وی با بیان اینکه در سال جاری سرقت مسلحانه در استان گزارش نشده است از کاهش روند سرقت‌های به عنف (زورگیری) نیز خبر داد و گفت: امسال در مجموع 86 فقره سرقت به عنف در استان گزارش شده است که 47 درصد نسبت به مورد مشابه سال گذشته کاهش داشته است.
 
این مسئول همچنین با بیان اینکه از مجموع کل جرایم 90 درصد مربوط به سرقت است، افزود: 2 درصد از جرایم استان را نیز جرایم جنایی و 8 درصد نیز اقتصادی، جعل و کلاهبرداری است. اصلحی بیشترین آمار سرقت‌ها را سرقت لوازم داخل خودرو اعلام کرد و گفت: 75 درصد سرقت‌ها و 50 درصد جرایم جنایی در استان کشف شده است.
 
رئیس پلیس آگاهی هرمزگان با اشاره به روند رو به رشد کشفیات قاچاق کالا از کشف 957 طاقه پارچه و 6 هزار و 792 سوب البسه به ارزش 12 میلیارد ریال خبر داد و گفت: این محموله که اخیر کشف شده است شش متهم دارد که دستگیر شدند. وی ارزش محموله‌های مکشوفه قاچاق در 9 ماه امسال را بیش از یک‌هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: روند برخورد با سرباندهای قاچاق کالا با جدیت ادامه دارد که در این ارتباط کشف بزرگ‌ترین محموله داوری قاچاق در ماه گذشته از اهم موارد بود. اصلحی در همین راستا از کشف یک انبار برنج تاریخ مصرف گذشته به میزان یک‌هزار و 200 تن خبر داد و گفت: این محموله قرار بود با شگردهایی خاص در بازار توزیع شود.
 
وی از دستگیری اعضای باند سارقان لرستانی در بندرعباس خبر داد و گفت: اعضای این باند مهاجر که پس از شناسایی منازل در بندرعباس اقدام به سرقت می‌کردند بلافاصله پس از سرقت استان را ترک و برنامه خود را در استان‌های دیگر ادامه می‌دادند که با انجام یک رشته کار شبانه روزی اطلاعاتی توسط پلیس آگاهی هرمزگان شناسایی و اعضای آن در استان‌های دیگر با نیابت قضایی دستگیر شدند.
 
به گفته وی، این باند در مجموع 20 فقره سرقت در بندرعباس انجام داده بود که در این رابطه علاوه بر 9 سارق، سه نفر مال‌خر نیز در استان لرستان دستگیر شدند. اصلحی در همین راستا از دستگیری اعضای یک باند سرقت در یکی از شهرک‌های سازمانی بندرعباس خبر داد و گفت: دو نفر از اعضای این باند 6 نفره که به 15 فقره سرقت اعتراف کردند، سابقه‌دار بودند.
 
وی ادامه داد: اعضای این باند با بهره‌گیری از ظرفیت یکی از بستگان خود که در این شهرک سکونت داشت، اقدام به سرقت از منازل می‌کردند که با هوشیاری ساکنان و تلاش پلیس آگاهی شناسایی و دستگیر شدند.

About Author

Add a Comment