امروز

شنبه, ۱ آبان , ۱۴۰۰

  ساعت

۱۱:۲۸ قبل از ظهر

سایز متن   /

روزنامه سعودی "عکاظ" روسیه، نیروهای ایران را به جنگی سخت تهدید کرد!

روزنامه سعودی “عکاظ” در گزارشی مدعی شد: «معارضان سوریه به دنبال خارج شدن از حلب، از روسیه خواستند تا همه گروه های مسلح بیگانه را از سوریه بیرون کند. مسکو هم این درخواست را منطقی دانست و قول اجرایی شدن آن را بعد از تثبیت آتش بس و مذاکرات آستانه داد.»

عکاظ در ادامه به نقل از منابع خود که نامشان را فاش نکرد، ادعا کرد: «کمی قبل از توافق ترکیه و روسیه بر سر آتش بس، مسکو نیروهای پلیس چچن را در حلب برای تأمین امنیت این شهر اعزام و نیروهای ایرانی و دیگر گروه های شیعی را از بر عهده گرفتن برقراری امنیت دور کرد. روسیه با این اقدام ضمن دادن پیامی آشکار، نیروی های ایرانی را به جنگ سخت تهدید کرد.»

این روزنامه در ادامه مدعی شد: «هدف روسیه از خارج کردن همه نیروهای شیعی ایرانی، عراقی و حزب الله و حتی نیروهای سنی جبهه النصره و داعش از سوریه این است که گفتگوها صرفا سوری-سوری برگزار شود. به همین خاطر ترکیه با روسیه بر سر خارج شدن همه گروه ها و نیروهای مذکور به توافق رسیده است.»

خاطرنشان می شود که در پی دور شدن عربستان از مذاکرات آستانه و شکست متحدان ریاض در حلب، ماشین های تبلیغاتی سعودی ترفند فرافکنی و فضاسازی رسانه ای را در پیش گرفته اند.

این اقدام رسانه های سعودی در حالی این روزها شدت گرفته است که ترکیه درخواست هایی هماهنگ نشده با روسیه را از ایران مبنی بر خارج شدن حزب الله از سوریه مطرح کرده است.

به دنبال این درخواست های مکرر، ایران رسما پاسخ منفی داد و از زبان علاءالدین بروجردی اعلام کرد که حزب الله و نیروهای ایرانی با هماهنگی دولت سوریه و به درخواست دمشق وارد این کشور شده اند و اگر قرار است کسی از سوریه خارج شود، آنهایی هستند که بدون درخواست دمشق و بی اجازه به خاک سوریه تجاوز کرده اند.

گفتنی است که ترکیه عملیات موسوم به سپر فرات را در شمال سوریه به بهانه مقابله با داعش صورت داده و ضمن تجاوز به خاک این کشور مدعی است که می خواهد شهر الباب را از دست داعش آزاد کند.

روزنامه سعودی “عکاظ” روسیه، نیروهای ایران را به جنگی سخت تهدید کرد!

عضویت درگروه بالاسری
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد