ایران۲ – قطر صفر/پایان جنگ فوتبال با ۳ امتیاز شیرین‌

ایران۲ - قطر صفر/پایان جنگ فوتبال با ۳ امتیاز شیرین‌Reviewed by بلانیان on Sep 2Rating:

ایران۲ – قطر صفر/پایان جنگ فوتبال با ۳ امتیاز شیرین‌

کی روش
تیم ملی فوتبال ایران در اولین گام در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸، قطر را شکست داد و صدرنشین گروه خود شد.

دیدار تیم ملی فوتبال ایران برابر قطر در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه از ساعت ۲۱ در ورزشگاه پر از تماشاگر آزادی، آغاز شد و با پیروزی ۲ بر صفر شاگردان کی‌روش به پایان رسید. رضا قوچان‌نژاد در دقیقه ۹۲ و علی‌رضا جهانبخش در دقیقه ۱۰۰ دو گل ایران را به ثمر رساندند.

به این ترتیب، ایران با کسب سه امتیاز و به دلیل تفاضل گل بهتر نسبت به کره‌جنوبی و ازبکستان در پایان روز اول مسابقات انتخابی جام‌جهانی، در صدر گروه اول قرار گرفت.

از همان دقیقه نخست، ایران بازی را هجومی آغاز کرد و توانست در همان ابتدای بازی موقعیت خوبی برای گل‌زنی به دست بیاورد اما شوت جهانبخش با اختلاف به بیرون رفت.

دقیقه ۵، ایران از سمت چپ دروازه قطر صاحب ضربه ایستگاهی شد. توپ را اشکان دژاگه روی دروازه ارسال کرد اما تیموریان نتوانست به خوبی از فرصت استفاده کند.

دقیقه ۷، قطر در فاصله حدود ۴۰ متری از دروازه ایران یک ضربه ایستگاهی به دست آورد اما موقعیت خطرناک این تیم توسط مدافعان ایران دور شد.

دقیقه ۱۲، اولین ضربه درون چارچوب را سباستین سوریا زد که بیرانوند را به واکنش واداشت.

دقیقه ۱۴، مهدی طارمی داخل محوطه جریمه می‌توانست به توپ برسد اما دروازه‌بان قطر از روی سر او توپ را جمع کرد.

دقیقه ۱۷، حاج‌صفی اوت دستی بلندی به روی دروازه قطر فرستاد اما حاصلی نداشت.

در برگشت همان توپ، چیزی نمانده بود که قطری‌ها دروازه ایران را باز کنند اما بیرانوند توپ را به خوبی مهار کرد.

دقیقه ۱۸، عزت‌اللهی ضربه ایستگاهی ایران را از فاصله ۳۰ متری زد اما لیکومت به راحتی توپ را مهار کرد.

یک دقیقه بعد، دژاگه پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد و شوت زد اما توپ روی پایش به خوبی قرار نگرفت و با فاصله به بیرون رفت.

دقیقه ۲۱، قطر به گل رسید اما داور قبل از آن به نشانه آفساید در سوتش دمیده بود و گل را مردود اعلام کرد.

دقیقه ۲۷، جهانبخش در گوشه زمین قطری‌ها، مرتکب خطا شد اما بازیکن قطری بعد از به زمین افتادن، صورت خود را گرفت و وانمود کرد که بازیکن ایران به او ضربه‌ای وارد کرده اما داور ادعای او را نپذیرفت.

دقیقه ۲۹، مهدی طارمی و بازیکن قطر، هم‌زمان برای تصاحب توپ حرکت کردند اما پای طارمی با سر بازیکن قطر که بیش از حد پایین آمده بود برخورد کرد و باعث شد که بازیکن قطر لحظاتی روی زمین دراز بکشد.

دقیقه ۳۱، جهانبخش از پشت محوطه جریمه حرکت خوبی را آغاز کرد و در حالی که می‌توانست آزمون را در موقعیت بهتری صاحب توپ کند، شوت زد اما توپ با اختلاف خیلی کمی به بیرون رفت.

دقیقه ۳۵، جلال حسینی سانتر خطرناک بازیکن قطر را نزدیک دروازه ایران با ضربه سر به کرنر فرستاد. ضربه کرنر فرستاده شد اما بیرانوند که بیرون آمده بود، توپ را گم کرد و با خوش‌اقبالی ایران، توپ یک بار دیگر به کرنر تبدیل شد.

دقیقه ۳۹، اشکان دژاگه به دلیل خطا روی بازیکن قطر اولین کارت زرد بازی را از داور دریافت کرد.

دقیقه ۴۲، تاباتا از داخل محوطه جریمه ایران توپ را به بیرون فرستاد تا بهترین موقعیت قطر تا این لحظه از دست برود.

دقیقه ۴۴، ایران از فاصله ۲۵ متری دروازه قطر صاحب ضربه ایستگاهی شد. دژاگه توپ را ارسال کرد ولی لیکومت آن را به بیرون فرستاد.

دقیقه ۴۶، مهدی طارمی داخل محوطه جریمه ضربه قیچی برگردان زد اما توپ با اختلاف به بیرون رفت.

نیمه دوم:

قطر این نیمه را بهتر آغاز کرد و در همان ابتدا توانست چند موقعیت خطرناک به دست بیاورد.

دقیقه ۵۱، باز هم قطری‌ها حمله‌ای را آغاز کردند و ضاحب فرصت شدند اما بیرانوند به خوبی توپ را از آن خود کرد.

دقیقه ۵۲، از سمت چپ دروازه قطر، ایران به یک ضربه ایستگاهی دست یافت اما حاصل آن فقط یک کرنر بود. توپ ارسالی در یک رفت و برگشت وارد دروازه قطر شد اما داور معتقد بود که توپ از بیرون زمین به سمت دروازه رفته و گل را مردود اعلام کرد.

دقیقه ۵۶، ضربه ایستگاهی قطری‌ها مستقیم به سر مدافع ایران برخورد کرد و باعث شد او لحظاتی روی زمین دراز بکشد.

دقیقه ۵۹، باز هم قطر صاحب ضربه کرنر شد اما این بار هم حاصلی برای این تیم نداشت.

دقیقه ۶۰، سردار آزمون در فرصتی بسیار خوب می‌توانست گل اول بازی را به ثمر برساند اما در این امر موفق نبود.

دقیقه ۶۴، تماشاگران به شدت تیم را تشویق می‌کردند و همین مساله به بازیکنان انرژی مضاعف داد. تیم ملی در این دقیقه حمله خوبی را تدارک دید و در نهایت هم صاحب یک ضربه ایستگاهی شد. دژاگه توپ را ارسال کرد اما حاصلی جز یک کرنر نداشت.

دقیقه ۶۸، وحید امیری به جای دژاگه وارد زمین شد. دژاگه در این دقایق از ناحیه پا احساس درد می‌کرد و از کادر فنی خواست که او را تعویض کنند.

دقیقه ۷۰، تاباتا از زمین بیرون رفت تا قطر هم اولین تعویضش را انجام دهد.

دقیقه ۷۷، پدرو کوریا از بازی، خارج و محمد موسی به جایش وارد زمین شد. برای ایران هم رضا قوچان‌نژاد به جای مهدی طارمی به میدان آمد.

دقیقه ۷۸، شوت محکم بازیکن قطر بسیار خطرناک بود و با اختلاف بسیار کمی به بیرون رفت. پس از این صحنه، حاج‌صفی با بازیکن قطر به شدت درگیر شد تا این که سایر بازیکنان قضیه را فیصله دادند.

دقیقه ۸۱، سردار آزمون جای خود را به کریم انصاری‌فرد داد.

دقیقه ۸۶، خطای بازیکن قطر روی امیری، ایران را صاحب فرصت خوبی کرد اما برای ایران حاصلی نداشت.

یک دقیقه بعد، بهترین فرصت گل‌زنی بازی را انصاری‌فرد از دست داد؛ این بازیکن در یک‌قدمی دروازه خالی قطر، نتوانست توپ را به تور دروازه برساند.

دقیقه ۸۸، پژمان منتظری دومین بازیکن اخطاری ایران در این بازی بود.

داور برای نیمه دوم، شش دقیقه وقت تلف‌شده اعلام کرد.

ایران یک – قطر صفر؛ دقیقه ۹۲ اشتباه فاحش دروازه‌بان قطر توپ را درست روبه‌روی دروازه به نصاری‌فرد رساند. او هم پاس خوبی به قوچان‌نژاد داد تا این بازیکن گل اول بازی را به ثمر برساند.

پس از این گل، بازیکنان دو تیم به شدت با یکدیگر درگیر شدند و فضای ورزشگاه شدیدا ملتهب شد. در این دقایق بازیکنان دو تیم با هم درگیری فیزیکی پیدا کردند.

پس از آن که درگیری‌ها خاتمه یافت و بازی از سر گرفته شد، داور، جواد نکونام، مربی تیم ملی ایران را از بازی اخراج کرد.

ایران ۲ – قطر صفر؛ دقیقه ۱۰۰، علی‌رضا جهانبخش با حرکت بسیار خوبی به پشت محوطه جریمه قطر رسید و یا شوت محکم و زیبایی گل دوم ایران را به ثمر رساند.

ترکیب تیم ملی ایران: علی‌رضا بیرانوند، احسان حاج‌صفی، جلال حسینی، سعید عزت‌اللهی، آندرانیک تیموریان، پژمان منتظری، مهدی طارمی، علیرضا جهانبخش، سردار آزمون، اشکان دژاگه (۶۸ وحید امیری) و رامین رضاییان.

ترکیب تیم ملی قطر: امین لکومت، عبدالکریم حسن، لوئیز جونیور، علی اسدالله، رودریگو تاباتا، حسن الهیدوس، پدرو کوریا، خوخه، احمد یاسر، کریم بوزیاف، سباستین سوریا.

About Author

Tags:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Add a Comment