جراردو تاتا مارتینو سرمربی بارسلونا

جراردو تاتا مارتینو سرمربی بارسلوناReviewed by بلانیان on Jan 22Rating: 5.0

 

Untitled-1

جراردو تاتا مارتینو متولد ۲۰ نوامبر ۱۹۶۲ با نام مستعار تاتا یک سرمربی آرژانتینی است که در دوران بازی در پست هافبک به میدان می‌رفت. وی هم‌اکنون با امضای قراردادی ۳ ساله جانشینی تیتو ویلانووا در بارسلونا شده است.
مارتینو در روساریو به دنیا آمد و اکثر دوران حرفه‌ای‌اش را به بازی در نیوول اولد بویز گذراند. وی با ۵۰۵ بازی در تمام مسابقات رسمی رکورد بیشترین تعداد بازی در تیمش را به نام خود ثبت کرده است. وی همچنین در رأی‌گیری هواداران باشگاه به عنوان بهترین بازیکن تاریخ نیوول اولد بویز انتخاب شده است.
مارتینو در فوریه ۲۰۰۷ پس از آنیبال مانیو روئیز اروگوئه‌ای، هدایت تیم ملی پاراگوئه را در دست گرفت. دانش و موفقیت وی در باشگاه‌های پاراگوئه عوامل انتخاب وی به عنوان سرمربی تیم ملی این کشور بود. مارتینو پیش از این از سال‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۶ موفق شده ۴ بار عنوان قهرمانی در لیگ پاراگوئه را به دست آورد.

مارتینو ۵ جولای ۲۰۱۰ پس از بازگشت از جام‌جهانی اعلام کرد که از هدایت تیم ملی پاراگوئه کناره‌گیری خواهد کرد. وی تأیید کرد که قرارداد ۴ ساله‌اش به پایان رسیده است و قصد تمدید آن را ندارد. به هر حال مارتینو در ۱۰ جولای ۲۰۱۰ با تمدید قراردادش تا پس از مسابقات کوپا‌آمریکا ۲۰۱۱ موافقت کرد.
مارتینو ۲۲ جولای ۲۰۱۳ پس از رسیدن به نیمه‌نهایی با نیوول اولد بویز در کوپا لیبرتادورس، هدایت تیم بارسلونا اسپانیا را پذیرفت.

Untitled-1

افتخارات جراردو تاتا مارتینو:
در دوران بازی:
با تیم نیوول اولد بویز: ۳ دوره قهرمان لیگ آرژانتین در فصل‌های ۸۸-۱۹۸۷، ۹۱-۱۹۹۰، ۱۹۹۲

به عنوان سرمربی:

با تیم لیبرتاد: ۳ دوره قهرمان لیگ پاراگوئه در سال‌های ۲۰۰۲، ۲۰۰۳ و ۲۰۰۶
با تیم سرو پورتنیو: قهرمان لیگ پاراگوئه در سال ۲۰۰۴
با تیم نیوول اولدبویز: قهرمان لیگ آرژانتین در سال ۲۰۱۳

Untitled-1

افتخارات فردی:
مربی سال آمریکای جنوبی در سال ۲۰۰۷ (سرمربی تیم ملی پاراگوئه)

About Author

Add a Comment