۱۰ ایده ناب برای خلاقیت در عکاسی

۱۰ ایده ناب برای خلاقیت در عکاسیReviewed by بلانیان on Aug 17Rating:

10 ایده ناب برای خلاقیت در عکاسی

برای عکاسی خوب باید خلاقیت داشته باشید. خلاقیت نیز یعنی  هایی جذاب از منظره های معمولی، یعنی نگاه متفاوت، یعنی بتوانید چیزی را در قاب عکس نشان بدهید که مختص خودتان است.

۱٫ نیمکت پارک

دوربین و سه پایه را بردارید و به پارک بروید. شلوغ ترین نیمکت را انتخاب کنید. در فاصله ای دور از نیمکت (تا حدی که لنز اجازه می دهد) بایستید. برای چند ساعت متوالی، عکس های مختلفی در فواصل زمانی معین مثلا ده دقیقه یکبار، ثبت کنید. با این کار می توانید فیلم کوتاهی از عکس های خود داشته باشید که چند ساعت از زندگی یک نیمکت را به تصویر می کشد. نیمکت همیشه پابرجاست اما انسان ها و اتفاق هایی که برای آن رخ می دهند متغیر هستند.

۲٫ روند تکمیل ساختمان

برای اینکه بتوانید با عکس های خود روند تکمیل یک ساختمان را به تصویر بکشید هر روز با دوربین به کارگاه آنها بروید و از یک نقطه مشخص هر روز عکس بگیرید.

۳٫در طول فصول

این روند نیز همچون گزینه دوم است با این فرق که تغییر طبیعت را نمایش می دهد. منظره ای را برای خود انتخاب و در بهار، تابستان، پاییز و زمستان از آن عکس بگیرید. بهتر است مکانی را انتخاب کنید که ریزش برگ و حجم برف را به خوبی نشان دهد.

حراجی

4. پرتره از خود

این کار بسیار ساده است: از خودتان عکس بگیرید. شاید تاکنون بارها این کار را انجام داده باشید. برای این منظور به سه پایه و کابل شاتر نیاز دارید تا عکس های متنوع تر و بهتری از خود بگیرید. شما صبورترین سوژه ای هستید که می توانید با آن تمرین عکاسی کنید پس از این موقعیت بهره بگیرید. خلاقیت داشته باشید، لباس های خوب بپوشید و از نقاط  قوت خود استفاده کنید. برای ایده های بهتر و پوزهای زیباتر بهتر است عکس های بسیاری در این زمینه ببینید.

۵٫ یک روز از زندگی …

این پروژه بیشتر برای به تصویر کشیدن مشاغل مختلف بسیار جالب توجه است. به طور مثال، می توانید از یک پرستار در محل کار عکس بگیرید و صحنه های مختلف از کار او را به تصویر بکشید. این کار شاید بیشتر از یک روز عکاسی نیاز داشته باشد.

۶٫ عکاسی از محله خود

برای تحریک خلاقیت لازم نیست راه دور بروید. از محله خود عکاسی کنید. از نگاه دوربین شاید چیزهایی را ببینید که تاکنون به آنها بی توجه بوده اید. می توانید ماهی یکبار یا در صورت تمایل، هفته ای یکبار این کار را انجام دهید.

۷٫ بازی با رنگ

از میان رنگ های مختلف، یک رنگ را برای خود انتخاب کنید. سپس در محیط های مختلف چرخ بزنید و فقط از سوژه هایی که این رنگ را دارد، عکس بگیرید. در انتها از این همه تنوع شکل از یک رنگ واحد هیجان زده خواهید شد. با این کار می توانید با کمک فتوشاپ کلاژ زیبایی تهیه کنید.

۸٫ مجموعه ای از همه چیز

هر بار که بیرون می روید دوربین را هم همراه خود ببرید و منظره ای که به نظرتان خاص بود را ثبت کنید. خلاقیت داشته باشید و دنبال چیزهایی باشید که هرگز در یک تصویر معمولی آنها را نمی بینید.

۹٫ از نگاه حیوانات

تصور کنید گربه یا سگ خانگی خود هستید و می خواهید از چشم او دنیا را نگاه کنید. چه چیزهایی می دیدید؟ از چیزهایی که تصور می کنید گربه نگاه می کند، عکس بگیرید.

۱۰٫ پس از تاریکی

بسیاری از ما ترجیح می دهیم در تاریکی عکس نگیریم. اما برعکس این کار را انجام دهید. به طور مثال، اگر در حومه شهر هستید از نور ماه یا ستاره ها روی اجسام و عناصر طبیعت عکاسی کنید. به طور مثال، با نوردهی بالا یا نور فلاش و کمک نورهای طبیعی از ماشینی که نور مهتاب به بخشی از آن تابیده است، عکاسی کنید.

About Author

Add a Comment