مجری مشهور بی‌ بی‌ سی درگذشت + عکس

مجری مشهور بی‌ بی‌ سی درگذشت + عکسReviewed by بلانیان on Sep 3Rating:

مجری مشهور بی‌ بی‌ سی درگذشت + عکس

مجری مشهور بی‌ بی‌ سی درگذشت + عکس

دیوید فراست، روزنامه‌نگار و مجری سرشناس تلویزیون در ۷۴ سالگی درگذشت. گفته شده او که هنگام مرگ بر روی کشتی تفریحی به سر می‌برده، احتمالا بر اثر سکته قلبی درگذشته است.

به گزارش منابع اینترنتی این مجری انگلیسی علاوه برای اجرا در شبکه‌های مختلف تلویزیونی، در زمینه طنزنویسی نیز فعالیت داشته است.

دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس در پیامی به خانواده او تسلیت گفته و نوشته است که فراست علاوه بر اینکه برای او یک”دوست” بوده، مصاحبه‌گری “ترسناک” نیز بوده است.

دیوید فراست شهرت جهانی خود را مدیون گفت‌وگو با ریچارد نیکسون، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا بود. این گفت و گو در چند جلسه در سال ۱۹۷۷ و پس از رسوایی واترگیت ضبط شد.

مجری مشهور بی‌ بی‌ سی درگذشت + عکس

پس از آن بود که فراست بیشتر فعالیت خود را معطوف به روزنامه‌نگاری سیاسی و گفت‌وگو با سیاستمداران کرد.

از جمله گفت‌وگوهای مطرح او مصاحبه‌اش با محمدرضا پهلوی، شاه مخلوع ایران پس از انقلاب ایران در سال ۱۳۵۷ بود. این مصاحبه مشهور که آخرین گفت‌وگوی تلویزیونی محمدرضا پهلوی بود در سال ۱۹۷۹ در پاناما انجام شد.

او در بیش از نیم قرن فعالیت رسانه‌ای‌اش در بسیاری از شبکه‌های تلویزیونی برجسته جهان از جمله بی‌ بی‌ سی، آی‌تی‌وی، ای‌بی‌سی و ان‌بی‌سی حضور چشمگیری داشت و برنامه‌های او که عموما نام خودش را در عنوانشان داشت از پرطرفدارترین برنامه‌های گفت‌وگومحور بود.

با آغاز به کار شبکه تلویزیونی الجزیره به زبان انگلیسی، فراست از مشهورترین روزنامه‌نگارانی بود که به استخدام الجزیره درآمد و تا سال ۲۰۱۲ در آن شبکه حضور داشت.

گفت‌وگوی جنجالی فراست با ریچارد نیکسون که در آن نیکسون بسیاری از ناگفته‌های دوران ریاست‌جمهوری و ماجرای واترگیت را برای نخستین بار به زبان آورد، دستمایه نمایشنامه‌ای با عنوان “فراست/نیکسون” شد.

این نمایشنامه که در سال ۲۰۰۶ توسط پیتر مورگان نوشته شد، بارها بر روی صحنه رفت و جوایز متعددی به دست آورد. در سال ۲۰۰۸ ران هاوارد فیلمی بر اساس آن ساخت که مایکل شین بازیگر بریتانیایی نقش فراست ۳۸ ساله را در آن بازی کرد.

این فیلم در پنج رشته نامزد دریافت جایزه اسکار شد.

منبع : ایسنا

 

About Author

Add a Comment