امروز

دوشنبه, ۲۷ آبان , ۱۳۹۸

  ساعت

۰۹:۲۲ قبل از ظهر

سایز متن   /

[ad_1]

حسین ذوالفقاری معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور طی سخنانی در نشست سراسری استانداران با بیان این مطلب که برای اولین بار در انتخابات مجلس شورای اسلامی یک مورد کشته هم نداشتیم، اظهار داشت: در این دوره از انتخابات، حوادث، خسارات و نزاع‌ها به شدت پایین آمد که در برخی استان‌ها مثل لرستان و چهارمحال و بختیاری با مدیریت مسائل، نیاز به نیرو نشد.

وی افزود: چندیدن گروه تروریستی قصد برهم زدن انتخابات هفتم اسفند را داشتند و در اعترافات خود به این مسئله تاکید کردند که خوشبختانه ما ۴ تا ۵ گروه تروریستی را در جنوب و  شرق کشور منهدم کردیم.

معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور در ادامه خطاب به استانداران گفت: احتمال دارد در ایام تعطیلات نوروز نتایج انتخابات توسط شورای نگهبان تائید شود و ممکن است در برخی نقاط پیامدهایی داشته باشد که لازم است دوستان مراقبت کنند.

ذوالفقاری با انتقاد از عدم عزم جدی در مبارزه با قاچاق اظهار داشت: بنا بر اعلام ستاد مربوطه، جلوی ۹۸ درصد قاچاق گرفته نمی‌شود. جلوی آن  ٢ درصدی که گرفته می‌شود نیز به شکل دیگری وارد جامعه می‌شود. ما هزینه‌های زیادی در این زمینه دادیم و در جلسه‌ای با معاون اول رییس جمهور توضیحاتی را ارائه کردیم و قرار شد فکر اساسی در این زمینه صورت گیرد؛ به اعتقاد من باید تعرفه‌ها و عوارض شکل منطقی به خود بگیرد تا حجم قاچاق کاهش یابد.

وی اضافه کرد: حدود ١۵ کشور در اطراف ما هستند اما هیچ‌کدام مشکلات قاچاق را ندارند، قاچاق راه حل اقتصادی دارد و نیازمند ساماندهی زیرساخت‌ها است.

معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور در پایان خاطرنشان کرد: از ورود اتباع غیر مجاز به کشور باید جلوگیری شود و این مسئله باید ساماندهی شود، روزانه یک تا دو هزار ورود اتباع غیرمجاز به کشور داریم که باید در این زمینه نیز فکر اساسی صورت بگیرد.

 

[ad_2]

عضویت درگروه بالاسری
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد