امروز

سه شنبه, ۲۵ مرداد , ۱۴۰۱

  ساعت

۱۵:۵۵ بعد از ظهر

سایز متن   /

[ad_1]

«الکسیس سیپراس» نخست وزیر یونان لحظاتی پیش در صدر هیأتی بلندپایه سیاسی، اقتصادی و تجاری وارد تهران شد و در بدو ورود به فرودگاه مهرآباد تهران مورد استقبال عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی قرار گرفت.

بالاسری: «الکسیس سیپراس» نخست وزیر یونان لحظاتی پیش در صدر هیأتی بلندپایه سیاسی، اقتصادی و تجاری وارد تهران شد و در بدو ورود به فرودگاه مهرآباد تهران مورد استقبال عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی قرار گرفت.۵۰نفر از صاحبان صنایع، اقتصادی و تجاری یونانی از جمله «نیکوس کوجی یاس» وزیر امور خارجه، «پایوتیس اسکورلتیس» وزیر محیط زیست و انرژی، « یورگوس استاساکیس» وزیر دارایی، گردشگری و توسعه و «دیمترس مرداس» معاون وزیر امورخارجه یونان، نخست وزیر این کشور را در این سفر همراهی می کنند.

وی قرار است در تهران با مقام های بلندپایه کشورمان دیدار و درباره توسعه روابط دوجانبه و مسائل بین المللی و منطقه ای بحث و تبادل نظر کند.

در سفر نخست وزیر یونان به تهران، قرار است توافقنامه هایی در زمینه ساخت و ساز مسکن و جاده و راه سازی، مواد غدایی، تولیدات کشاورزی، گردشگری، صنعت دارویی و داروسازی، تبادلات ارزی و بانکی و توسعه روابط فرهنگی بین دو کشور منعقد شود.

یونان در چارچوب سیاست چندجانبه و باز خارجی، توسعه روابط با کشورهای مختلف را در برنامه قرار داده و در نظر دارد رابطه راهبردی خود را با جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری متنفذ منطقه ای و فرامنطقه ای گسترش دهد.

نخست وزیر یونان شنبه شب به صورت مستقیم از آتن به اصفهان سفر کرد.

دیدار با استاندار اصفهان و بازدید از آثار تاریخی و فرهنگی این شهر از برنامه های سفر یک روزه وی و هیأت همراه به اصفهان است.

[ad_2]

عضویت درگروه بالاسری
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد