صداقت و بیان حقایق، رسانه را در بین مردم ماندگار می‌کند

صداقت و بیان حقایق، رسانه را در بین مردم ماندگار می‌کندReviewed by بلانیان on Jan 24Rating: 5.0

 

به گزارش بالاسری از رشت، آیت‌الله زین‌العابدین قربانی ظهر امروز  در استان گیلان که با حضور احمد صالحی و سیدعلی میررضوی مدیرکل استان‌های این خبرگزاری برگزار شد، اظهار داشت: رسانه‌ای که بر مبنای صداقت و بیان حقایق باشد با گذر زمان و به‌ تدریج جایگاه ویژه خود را در میان مردم با استحکام و ماندگاری پیدا می‌کند.

وی افزود: امروز مردم به‌ راحتی تناقض‌ها را درک می‌کنند و رسانه‌ای که جناحی عمل کند و بر پایه حق و عدالت و واقعیت استوار نباشد در مدت زمان کوتاهی اعتماد مردم را نسبت به خود از دست می‌دهد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه متأسفانه برخی از رسانه‌های داخلی بر اساس منافع جناحی حرکت می‌کنند، خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم در برابر رسانه‌ها و خبرگزاری‌های جناحی جهان، خبرگزاری استوار بر پایه حق و عدالت برقرار کنیم طبیعتاً مردم به‌ واسطه حقایق به این‌ گونه رسانه‌ها وابسته می‌شوند.

امام جمعه گیلان گفت: حتی اگر روحانیان در جامعه امروزی به جناحی وابسته باشند مردم پای منبر آن روحانی نمی‌نشینند و افراد وابسته مورد اعتماد مردم و اسلام نیستند.

آیت‌الله قربانی با اشاره به اینکه با ابراز صداقت و حقایق در اخبار یک رسانه، مخاطبان را برای رصد کردن مشتاق می‌کند، تصریح کرد: متأسفانه در جامعه امروزی رسانه‌ها به سمت و سوی فعالیت جناحی گام برداشته‌اند که در میان این رسانه‌ها فعالیت رسانه‌های ارزشی و انقلابی به‌ راحتی قابل تشخیص است.

نماینده ولی فقیه گیلان با اشاره به اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران به‌ واسطه بیان حقایق  تا حد زیادی جایگاه واقعی خود را در دنیا پیدا کرد و افزود: به‌ همین دلیل عده‌ای میل به دیدن و شنیدن اخبار ایران که براساس واقعیات است، ندارند.

امام جمعه گیلان با بیان اینکه توصیه می‌شود که همواره سعی در گفتن واقعیات داشته باشید و اگر اخباری را نمی‌توان گفت به طور کل آن را حذف کنید زیرا دروغ اعتبار را از بین می‌برد، خاطرنشان کرد: امروز وظیفه امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان و خبررسانی‌های استان مشترک است و همگی باید انقلاب اسلامی را از خلاف واقعه‌گویی در جامعه برحذر داریم و جامعه را به سمت و سوی واقعیات و جلب اعتماد مردم سوق دهیم.

About Author

Add a Comment