شورای امنیت برای دختر ایزدی اشک ریخت!

شورای امنیت برای دختر ایزدی اشک ریخت!Reviewed by بلانیان on Dec 18Rating:

نادیا مراد  دختری ایزدی به نام ” نادیا مراد ” در جلسه شورای امنیت سازمان ملل سخنانی درباره برده داری داعش و ظلم و ستم آنان به زنان و کودکان به زبان آورد و اعضای جلسه این شورا را به گریه انداخت.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم به نقل از تارنمای میدل ایست آنلاین: نادیا مراد در جلسه ای که شورای امنیت برای بررسی مساله ” قاچاق انسان در زمان جنگ” برگزار کرده بود ، از این نهاد بین المللی خواست که بیش از 3 هزار زن و کودک ایزدی را از اسارت گروه تروریستی داعش نجات دهد.

نادیا درجلسه روز پنجشنبه شورای امنیت گفت: داعش زنان و دختران ایزدی به بردگی گرفته شده را می فروشد و هزاران ایزدی در مناطق تحت تصرف این گروه تروریستی انواع رنج و دردها را تحمل می کنند.

این دخترعراقی که هم اکنون درآلمان به سر می برد ، گفت: درخواست ما از شورای امنیت این است که برای آزادسازی بیش از 3 هزار و 400 زن و کودک ایزدی از دست داعش وحشی و بی رحم تلاش کند، قاچاق انسان را کشتار جمعی بداند، پرونده ای در دیوان کیفری بین المللی برای پیگیری جرایم و جنایات داعش باز کند و همه مناطق ایزدی نشین اشغالی را آزاد کرده و روستای کوجو را برای دفن کشته های ایزدی بازپس بگیرد.

روستای کوجو در جنوب شهر سنجار در استان نینوا واقع است.

نادیا که مدتی اسیر داعش بود و سرانجام توانست فرارکند، همچنین خواستار حمایت بین المللی از مناطق ایزدی نشین و اقلیت های درمعرض خطر شد و گفت که ایزدی ها برای بازگشت به مناطق خود نیاز به حمایت بین المللی دارند، باید از بودجه لازم تحت نظارت بین المللی برخوردار شوند و مناطق آنها بازسازی شود .

این دخترایزدی خواستار پناه دادن به آوارگان ایزدی شد و خطاب به کشورهای جهان گفت : مرزهای خود را به روی ما قربانیان باز کنید . حق ماست که برای حفظ عزت خود به دنبال کشوری امن باشیم.

نادیا گفت: هرروز صدها نفر جان خود را به خطر می اندازند و ما امروز از شما می خواهیم که به ایزدی ها و دیگر اقلیت های در معرض خطر خصوصاً قربانیان قاچاق انسان پناه بدهید.

وی در پایان سخنان خود با درخواست از شورای امنیت برای ریشه کنی داعش گفت: درخواست ما ریشه کنی همیشگی داعش و تحویل همه قاچاقچیان انسان و عاملان کشتار جمعی به دست عدالت است تا زنان و کودکان عراق ، سوریه ، نیجریه ، سومالی و دیگر جاهای جهان در آرامش زندگی کنند.

 

منبع : شبکه العالم

About Author

Add a Comment