خطبه های نماز جمعه تهران ۱۸ دی ۱۳۹۴

خطبه های نماز جمعه تهران ۱۸ دی ۱۳۹۴Reviewed by بلانیان on Jan 9Rating: 3.5

acetaminophen-with-ibuprofen-what-is-the-difference(1)

۱۳۹۴/۱۰/۱۹

آیت الله امامی کاشانی هجوم به سفارت عربستان را به شدت محکوم کرد.

به گزارش بالاسری به نقل از خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)، خطیب نماز جمعه این هفته تهران در خطبه های دوم نماز با تاکید بر اینکه هجوم به سفارت عربستان در تهران و کنسولگری آن در مشهد به شدت محکوم است،‌ گفت:‌ مقام معظم رهبری در حمله به سفارت انگلیس فرمودند این حمله هم جرم و هم خیانت است و معلوم است که در حمله به سفارت عربستان در ایران نفوذ‌ی‌ها نقش داشته اند.

وی با بیان اینکه در حمله به سفارت عربستان در ایران افراد نادان نیز حضور داشتند، اظهار کرد: امام صادق (ع) می فرمایند از رفاقت با احمق دوری کن که می خواهد به تو نفع برساند اما ضرر می‌رساند و در همین راستا در حمله به سفارت عربستان گروهی پشت صحنه را رهبری می‌کردند که از خود دشمنان بودند و با این کار می خواستند توپ را به زمین ما بیاندازند و دستشان را بالا بگیرند و قطع مراوده کنند اما از افراد احمق نیز استفاده کردند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با تاکید به اینکه مردم در نظام جمهوری اسلامی ایران باید به دقت حرکت کرده و به فرمایش رهبری خیانت نکنند، خاطرنشان کرد: اقدام حمله به سفارت عربستان در ایران محکوم است و عاملان آن مجرم هستند که از روز اول دولت، قوه قضاییه و مجلس بر محکومت آن تاکید کرده و پیگیری می‌کند.

وی با بیان اینکه عربستان به هر حال می خواست با ایران قطع رابطه کند، یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران با عظمت و ارتقای علمی ، اخلاقی ، اجتماعی و انسجام در دنیا شناخته شده است، اما به دنبال این اقدامات کنگره آمریکا می خواهد برای پسابرجام مسأله‌ای درست کند. البته آن‌ها در روند برجام خیلی تلاش کردند تا به جایی نرسد، اما با پشتکار وزیر خارجه و دولت و با خون دلهایی که خوردند و به حول قوه خدا و انسجام ملت و البته رهبری داهیانه مقام معظم رهبری برجام به نتیجه رسید. اما آن‌ها می‌خواهند بعد از این را بر هم بزنند و مصوبه درست کنند تا برجام را با مشکل روبرو کنند.

امامی کاشانی با بیان اینکه از برخی کشورهای عربی و همسایه تعجب می کنم که چرا با عربستان همکاری می‌کنند در حالیکه به پول عربستان احتیاجی ندارند گفت:‌ تعجب دارم از کشورهایی که با عربستان و اسرائیل همکاری می‌کنند در حالیکه عربستان امروز به شدت منزوی شده و چهره ضد انسانی خود را به دنیا نشان داده است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به اینکه عربستان می‌خواهد کنگره آمریکا را با خود هماهنگ کند، گفت:‌ می خواهند در کنگره مصوباتی تصویب کنند اما باید بدانند دنیا با آن‌ها همکاری نخواهد کرد و بر آن‌ها لعنت می فرستد که چنین جنایت می‌کنند.

امامی کاشانی تصریح کرد: با قاطعیت باید گفت که میلیاردها جمعیت روی زمین ظلم و ستمی که آمریکا،‌ اسرائیل و عربستان انجام می‌دهند را نفرین می‌کنند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران در ادامه ضمن تسلیت به مناسبت شهادت آیت الله شیخ نمر به جهان اسلام گفت: با فردی که از اسلام و قانون می‌گوید چنین برخورد می‌شود و متاسفانه این رفتار در مجامع بین‌المللی تقبیح نمی‌شود.

امامی کاشانی با اشاره به اینکه در اسلام از این حرکت ها در آخرالزمان خبر داده شده است به روایات مختلفی از امام باقر (ع) و امام صادق (ع) اشاره کرد و گفت:‌ امروز شاهدیم که چگونه مردم دنیا غربال شده‌اند و صف ها مشخص شده است، چرا که در گذشته عربستان پنهان کار می کرد اما امروز صف حرکت آن‌ها روشن شده است و از یک طرف حادثه منا و کشتار آن همه حاجی را شاهدیم و از طرف دیگر روی کار آمدن حکامی جوان و نادان که با قصاوت قلب حرکت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه امروز گروه هایی همچون جیش الاسلام ، نصره‌الاسلام،‌ داعش، جندالاسلام و … به نام اسلام در دنیا جنایت می‌کنند، تصریح کرد: امروز جنایات در نیجریه، عراق و سوریه به دست چه کسانی اتفاق می افتد و حقیقت این است که برنامه ریزی این جنایات به دست اسرائیل است و امروز طاغیان عربستان با گروهی از آل اسحاق که همه یهودیت نیستند بلکه صهیونیست هستند همدست شده و آل اسحاق یعنی همین صهیونیست‌ها که جنایات را برنامه ریزی می‌کنند و قدرتی که آن‌ها را حمایت می‌کند نیز آمریکا است و عربستان پول آن تامین می‌کند یعنی سرمایه هایی که در جنایات خرج می‌شود از پول عربستان است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به آیه‌ای از سوره مبارکه نور گفت: امروز حکام عربستان کور شده اند و نمی بینند در یمن چه جنایاتی می‌شود و چگونه زن های باردار و بچه ها قطعه قطعه می شوند و از اقدامات خود هیچ باکی ندارند. حتی دیشت خبر دادند سفارت ایران در یمن را موشک زده اند و چشم خود را به روی سربریدن مظلومان عراق و گروگان گرفتن خانواده ها در سوریه و جنایات در یمن و فلسطین بسته اند.

امامی کاشانی در بخش دیگری از خطبه های دوم نماز جمعه این هفته تهران خطاب به مردم ایران اظهار کرد: امروز این چنین علیه ایران کار می‌کنند در حالیکه این کشور با انسجام و عظمت علمی که دارد بدون شک بر حق است.

وی با تاکید بر اینکه بدون شک جمهوری اسلامی ایران ، ولایت فقیه و شخص ولی فقیه بر حق هستند و این مسأله مثل آفتاب روشن است،‌ تصریح کرد: اگر در داخل دلخوری هایی وجود دارد باید کنار بگذاریم و همه منسجم در انتخابات آینده شرکت کنیم و بی تفاوت نباشیم.

وی با بیان اینکه این کشور و ملت فداکاری‌ها ،‌ شهدا و جوانان آن حیف هستند گفت: با انسجام‌مان در شرکت در انتخابات باید به ندای رهبری پاسخ دهیم و به دنیایی که از خلوت شدن دور نظام لذت می برند نشان دهیم که ما انسجام داریم تا مشمول رحمت امام عصرمان قرار گیریم.

امامی کاشانی گفت:‌ اعتقاد من آن است که هر کس نسبت به این نظام کوتاهی کند، یا در انتخابات بی تفاوت باشد مورد لطف امام عصر (عج) نیست و دست رحمت خدا بر او نخواهد بود.

امام جمعه موقت تهران در خطبه های اول نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به آیاتی از سوره فرقان تاکید کرد:‌ برنامه اسلام برای بندگان خد ا این است که چنان با وقار و آرامش در زمین حرکت کنند و در برابر حرف تند به ملایمت سخن بگویند و شب ها را با خدا راز و نیاز کنند و این روش و منش تمدن اسلام است که همه جا اخلاق و معنویت ، علم و عظمت وجود دارد و عبادالرحمن باید بدانند که خدا رحمان است و ما نیز باید از وجودمان رحمت ببارد.

About Author

Tags:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Add a Comment