تکنیک های آرایشی برای پوشاندن پیری چشم ها

تکنیک های آرایشی برای پوشاندن پیری چشم هاReviewed by بلانیان on Sep 8Rating:

چشم ها می توانند خیلی چیزها را بگویند، آنها غیر از آنکه احساسات را لو می دهند می توانند سن را هم بگویند، اما با بعضی تکنیک های آرایشی می توان مانع این امر شد.

خانم لارا مارسیر، آرایشگر معروف نیویورکی، در این زمینه مهارت خاصی دارد. او راه های آرایشی ساده ای برای پوشاندن نشانه های پیری اطراف چشم دارد؛ نشانه هایی چون چروک های ریز، نازک شدن مژه ها و… راه هایی ساده برای هر کسی که می خواهد چهره ای جوان تر داشته  باشد بدون اینکه هزینه زیادی کند.

چروک های گوشه خارجی را بپوشانید

لارا می گوید اولین کار برای پنهان کردن پیری، پوشاندن چروک های ریز گوشه خارجی چشم است. البته اول از همه بگویم هیچ چیز در دنیا نمی تواند کامل چروک ها را بپوشاند ولی می توان با گریم آنها را کم رنگ کرد. نکته دیگری که برای زیباتر کردن چشم ها باید یادآور شد این است که مواد آرایشی وقتی تمام روز روی پوست بماند در پایان روز در چروک ها می روند و در نتیجه چروک ها را بیشتر نمایان می کنند. اما چاره چیست؟ لارا می گوید، بهترین کار این است که از کرم های گریم و پودرها برای چروک های گوشه چشم استفاده نکنید، به جای آن بهتر است با آرایش کاری کنید که حواس ها به این منطقه جلب نشود، یعنی مثلا پوشاننده را به تمام مناطق بی رنگ اطراف چشم و صورت بزنید، هرقدر رنگ پوست شما یکنواخت تر باشد نشانه های پیری کمتر خود را نشان می دهد.

ابروهای نازک شده را احیا کنید

وقتی سن بالا می رود ابروها به تدریج نازک تر می شوند و بعد از سال ها برداشتن یا حتی وکس کردن آنها، دیگر رشد نمی کنند و غیر از این با بالارفتن سن، رنگ ابروها کم رنگ تر هم می شوند و در نتیجه بالای چشم خود را کمتر نشان می دهند. یک ابروی پرتر و پررنگ تر می تواند چهره را جوان تر نشان دهد، به همین دلیل اول از همه توصیه می کنیم ابروهایتان را رنگ کنید، البته حواستان باشد نباید بیشتر از ماهی یک بار روی ابروها رنگ بگذارید چون ممکن است موهای ظریف آنها آسیب ببینند. البته بعد از رنگ کردن بهتر است با مداد هم کمی زیر ابروها را پر کنید. اگر ابروهایتان خیلی کم است قبل از استفاده از مداد ابرو کمی از سایه ابرو هم استفاده کنید.

پلک های پر از چروک را بپوشانید

اگر شما جزو آن دسته افراد خوشبختی هستید که پلک هایتان هنوز آب خود را از دست نداده  و پر از چربی های طبیعی است، سایه  به راحتی روی چشم هایتان دوام می آورد و به راحتی از بین نمی رود، اما خیلی از زن ها هستند که پوست شان با افزایش سن رطوبت خود را از دست می دهد و در نتیجه پلک ها خشک و چروکیده به نظر می رسند. بهتر است چنین خانم هایی از یک سایه چشم خیلی نرم استفاده کنند و سراغ سایه های براق نروند، چون سایه های براق توجه  را به چروک ها جلب می کند. اگر پلک شما پر از چروک است، با یک سایه نسبتا تیره کاملا نرم پشت چشم را به طور كامل رنگ بزنید.

حلقه های سیاه را بپوشانید

اگر کبودی های زیر چشم حسابی آزارتان می دهد، اول از همه باید مواد آرایشی را خیلی با دقت و مهارت روی سیاهی ها بگذارید جدا از اینکه از کدام ماده پوشاننده  (کانسیلر) استفاده کنید. بهترین کار این است که یک برس آرایشی با نوک ظریف و صاف به کار ببرید تا بتوانید مقدار کمی از ماده پوشاننده (کانسیلر) را روی سیاهی ها بگذارید. حواستان باشد که از کرم گریمی استفاده نکنید که پوشانندگی کافی ندارد و به اندازه کافی هم دوام نمی آورد. شما باید کانسیلر را آهسته روی کبودی ها بگذارید اما ماساژ ندهید و نمالید، چون مالیدن یا ماساژ پوست ظریف زیر چشم می تواند به آن آسیب برساند.

مژه ها را ضخیم کنید

مانند ابرو، مژه ها با افزایش سن هم نازک تر می شوند و هم کم رنگ تر. البته خشک تر و شکننده می شوند و حتی بسیاری هم شروع به ریزش می کنند. اولین کار این است که از آرایشگرتان بخواهید آنها را رنگ کند، البته اگر خیلی ظریف و شکننده نباشند. علاوه بر اینها استفاده از ریمل نیز می تواند به شما کمک شایانی کند چون مژ ه ها را پرتر نشان می دهد. هنگام ریمل زدن بیشتر روی ریشه ها متمرکز شوید، به هیچ عنوان مقدار زیادی ریمل روی نوک های مژه ها نگذارید چون چشمانتان را مصنوعی می کند. خانم های مسن هرقدر آرایش کمتری داشته باشند زیباتر هستند، باید به گونه ای ریمل بزنید که اصلا به چشم نیاید.

چشم ها را درشت کنید

وقتی سن بالا می رود چشم ها کوچک تر به نظر می رسند چون پلک ها سنگین تر می شوند و می افتند و پوست شل می شود و گاهی هم برجستگی های زیر چشم خودنمایی می کند. علاوه بر اینها کم رنگ شدن و کم شدن مژه ها باعث می شود چشم ها خودشان را بیشتر نشان دهند.

بهترین کار این است که با یک ریمل خوب مژه ها را پر کنید و خط چشم باریکی نیز روی خط مژه ها بکشید تا کمی  حالت چشم ها بهتر شود.

 

منبع : سيمرغ

 

About Author

Add a Comment