امروز

سه شنبه, ۴ تیر , ۱۳۹۸

  ساعت

۱۸:۱۳ بعد از ظهر

سایز متن   /

[ad_1]
تک تیرانداز ایرانی

 صبح امروز اختتامیه اولین دوره فارغ التحصیلی تکاوران و دومین دوره تک تیراندازان یگان واکنش سریع نیروی زمینی ارتش در مرکز آموزش تکاور و واکنش سریع شهید سرلشکر ابوالفضل شبان نزاجا برگزار شد.

در اولین دوره تکاوران واکنش سریع، حدود ۱۶۰نفر با گذراندن دوره‌های سخت تکاوری و در یک دوره دو ماهه و فشرده، فارغ التحصیل شدند.  همچنین حدود ۳۵ نفر نیز در دوره تک تیراندازی، در قالب دومین دوره تک‌تیراندازی، امروز رسما از آموزش‌ها فارغ شدند.

از جمله نکات قابل توجه در مورد دوره‌های تک تیراندازی یگان واکنش سریع نزاجا، تحویل دهی سلاح تک تیرانداز صیاد به این یگان‌ها در انجام ماموریت‌ها و گذراندن دوره‌های آموزشی است.

این اولین یگان در نیروی زمینی ارتش است که به سلاح تک تیرانداز صیاد مجهز می‌شود و در مجموع ارتش، تک‌تیراندازان یگان واکنش سریع نزاجا، دومین یگان در سطح کل ارتش هستند که به این سلاح دقیق مجهز می‌شوند. پیش از این تکاوران نیروی دریایی ارتش در جریان برگزاری رزمایش بزرگ دریایی ولایت ۹۴، برای اولین بار از سلاح تک تیرانداز صیاد استفاده کردند.


تک‌تیراندازان یگان واکنش سریع نزاجا

سلاح تک تیرانداز صیاد، یک سلاح ساخت ایران است که با نام تجاری AM-50 شناخته می‌شود. این سلاح، شباهت بسیاری به سلاح تک تیرانداز  HS-50 اشتایر ساخت کشور اتریش دارد.

سلاح تک تیرانداز صیاد در ۲ نمونه صیاد ۱ و صیاد ۲ تولید شده که نمونه دوم این سلاح به گفته کارشناسان، معایب جزئی نمونه نخست را ندارد. سلاح صیاد، قابلیت نصب انواع دوربین‌ها از جمله دوربین های حرارتی و دید در شب را دارا است.

“صیاد”، سلاحی دقیق و به روز است که می‌تواند اهداف مختلف را در حداکثر برد ۱۵۰۰ متر و با گلوله‌های کالیبر ۱۲٫۷ میلیمتری با دقت بالا هدف قرار دهد. صیاد در هر دو نمونه، خشاب ندارد و باید گلوله را در جان لوله قرار داد.

این سلاح وزنی در حدود ۱۲ کیلو دارد و با طول حدود ۱ متر و ۵۰ سانتی متر، گزینه خوبی برای شکار مهاجمان است.

 

[ad_2]

عضویت درگروه بالاسری
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد