امروز

جمعه, ۲۸ مرداد , ۱۴۰۱

  ساعت

۲۲:۱۹ بعد از ظهر

سایز متن   /

[ad_1]

با ابتکار خانم دکتر مسلمان نیجریه‌ای، عروسک مشهور بین‌المللی محجبه شد.

 “حنیفه آدم” دختر ۲۴ ساله نیجریایی طراح عروسک باربی با حجاب با نام جدید “حجاربی” است؛ نامی که خود آن را انتخاب کرده است.وی پس از انتشار تصاویر باربی باحجاب و پوشاندن کامل بدن عروسک در صفحه شخصی خود در اینستاگرام به شهرت رسید. عروسک باربی جدید با لباسی کاملا جدید و متفاوت با عروسک های موجود باربی در دنیاست؛ باربی دیگر شلوارهای کوتاه و پیراهنهای نیمه عریان بر تن ندارد، بلکه مانتو گشاد و لباس های سنگین متناسب با پوشش زنان مسلمان سراسر جهان به تن کرده است.

حنیفه آدم که پزشکی نیجریایی است، می گوید که ایده طراحی “حجاربی” را پس از دیدن صفحه باربی در اینستاگرام که عکس هایی از”زندگی” باربی را نشان می دهد؛ الهام گرفته است.

وی که ۲۴ سال دارد و دارای مدرک داروسازی از انگلستان است، حجاربی را عروسکی باوقار توصیف می کند که دختران مسلمان می توانند آن را به عنوان الگو برای خود انتخاب کنند.

آدم می گوید به اعتقاد من، بسیار مهم است که لباسهای عروسکی ؛ شبیه لباسهای من باشد و این نوع پوشش، ریشه های دین و هویت فرهنگی من است، اما لباس تنگ و بسیار کوتاه باربی مخالف سلیقه من است. با این کار می خواستم گزینه جدیدی در اختیار دختران مسلمان قرار دهم تا به دنبال عروسکی شبیه خود باشند.

آدم پس از گشودن صفحه خود در اینستاگرام با واکنش های مثبتی روبرو شد و هم اکنون بیش از ۲۰۷۰۰ دنبال کننده دارد و سفارشاتی برای خرید عروسکش از نقاط مختلف جهان دریافت کرده است. وی هم چنین در صدد توسعه صفحه اش بر آمده تا عروسک های باربی محجبه را در رنگ ها و برای نژادهای مختلف طراحی کند.

“حنیفه آدم” دختر ۲۴ ساله نیجریایی طراح عروسک باربی با حجاب

[ad_2]

Source link

عضویت درگروه بالاسری
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد