امروز

چهارشنبه, ۳۰ مهر , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۸:۰۵ قبل از ظهر

سایز متن   /

[ad_1]

یکی از کارمندان اسنپ‌چت به ایمیلی که فکر می‌کرد از سوی یکی از مدیران است پاسخ داد و فیس حقوقی کارمندان را برایش ارسال کرد!

اشتباه احمقانه کارمند اسنپ‌چت و لورفتن اطلاعات شخصی همه کارمندان

در این ایمیل که ظاهراً از سوی مدیر اجرایی، ایوان اشپیگل ارسال‌شده بود، از وی خواسته شد تا اطلاعات فیش حقوقی کارمندان را برای وی ارسال کند و این کارمند نیز تمام دستورات را اجرا کرده و اطلاعات کامل کارمندان سابق و کنونی اسنپ‌چت را ارسال می‌کند.

اما ارسال‌کننده ایمیل مدیر اجرایی اسنپ‌چت نبوده، بلکه یک هکر ناشناس با جعل عنوان ایوان اشپیگل و با استفاده از روش فیشینگ، ایمیل جعلی را به این کارمند ارسال کرده و کارمند مورد نشر بدون اینکه متوجه اصل بودن یا نبودن ایمیل شود، پاسخ آن را داده است.

حالا اطلاعات تمام کارمندان اسنپ‌چت لورفته و چند نفر از کارمندان اظهار کرده‌اند که از اطلاعاتشان سوءاستفاده شده است و اف.بی.آی در جریان امر قرارگرفته است.

هرچند کارمندان این شبکه موبایلی به اشتراک‌گذاری عکس، دو سال بیمه هستند و خسارت‌های احتمالی به آن‌ها پرداخت خواهد شد، اما این دومین بار است که مشکل امنیتی در این استارتاپ که از سال ۲۰۱۱ تأسیس‌شده رخ می‌دهد.

گفتنی است در سال ۲۰۱۴ اطلاعات ۴.۶ میلیون کاربر آنلاین روی اسنپ‌چت لو رفت و هکرها این اطلاعات را روی اینترنت منتشر کردند.

[ad_2]

عضویت درگروه بالاسری
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد