امروز

چهارشنبه, ۲۸ فروردین , ۱۳۹۸

  ساعت

۲۳:۲۲ بعد از ظهر

سایز متن   /

[ad_1]

اجرای طرح انضباط شهری با هماهنگی شهرداری تهران، نیروی انتظامی، ستاد مبارزه با مواد مخدر و بهزیستی از آذر ماه سال گذشته شروع شد و تا پیش از پایان سال۹۴ حدود ۲ هزار و ۴۶۱ نفر در حدود ۸۰ کمپ موجود مراحل ترک را پشت سر گذاشتند.

شهرنوشت: همزمان با ورود مددجویان به کمپ ها و درمان، مددکاران سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با حضور در کمپ ها تلاش داشتند تا مراکز بهاران را به عنوان مراکز کارآموزی و توانمندسازی معرفی کنند. در این مراکز که به مدت ۶ تا ۹ ماه پذیرای مددجویان هستند قرار است تا با حضور کارآفرینان مهارت های دست ورزی و زودبازده آموزش داده شود.بر اساس گزارش های غربالگری مددجویان کمپ ها که برای حضور در مراکز بهاران اعلام آمادگی کردند، از مجموع ۲ هزار و ۴۶۱ مددجوی مستقر در کمپ ها حدود ۲۸ درصد یعنی ۶۸۰ نفر هستند.

اگر قرار باشد مددجویان را براساس رده سنی بررسی کنیم خواهیم دید که گروه سنی ۳۳ تا ۳۹ ساله ها با ۲۷ درصد و ۴۰ تا ۴۶ ساله ها نیز با فراوانی ۲۵ درصد بالاترین فراوانی را در جمعیت مددجویان به خود تخصیص داده اند.

این غربالگری همچنین حاکی است ۳۰ درصد این افراد دارای تحصیلات ابتدایی یا کمتر، ۴۲ درصد دارای تحصیلات راهنمایی و ۲۸ درصد دارای مدرک دیپلم و بالاتر هستند.

همچنین براساس آمارهای موجود ۴۷ درصد از مددجویان بی خانمان و ۲۲ درصد در خوابگاه یا شلتر زندگی می کنند. مابقی نیز در خانه پدری، خانه شخصی و استیجاری مستقر هستند.

ضمناً تهرانی ها ۵۴ درصد و شهرستانی ها ۴۶ درصد از مددجویان را تشکیل می دهند و تاکنون حدود ۶۵۰ نفر به مراکز بهاران منتقل شده اند.

داده های این گزارش همچنین بیانگر آن است که هروئین و بعد از آن شیشه پرمصرف ترین مواد مخدر محسوب می شوند.

[ad_2]

عضویت درگروه بالاسری
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد