تفریحی و سرگرمیمطالب جالب

لورنا تاکر دختری که گدایی میکرد ولی مدل شد!

لورنا تاکر دختری که گدایی میکرد ولی مدل شد!Reviewed by balanian on Jan 12Rating: 4.0لورنا تاکر دختری که گدایی میکرد ولی مدل شد!
لورنا تاکر

به گزارش بالاسری دختر مدل که روزی برای تهیه پول موادش مجبور به گدایی بود زندگی پرپیچ و خمی را سپری کرده است .نقطه عطف زندگی “لورنا تاکر” در بدترین روزهای عمرش رخ داد:زمانی که این دختر در ۱۷ سالگی در چهارراه چارینگ کراس لندن مشغول گدایی برای پول مواد بود و یک موسسه مدلینگ او را شناسایی کرد تا بعدها به یک مدموفق بدل گردد.

لورنا تاکر دختری که گدایی میکرد ولی مدل شد!

 

لورنا حالا ۳۰ سالگی را رد کرده و هفت سال است که پاک شده است. او برای بزرگترین برندهای جهان کار مدلینگ انجام داده و حتی در زمینه مستندسازی نیز در سطح جهانی فعالیت می کند.

اما تمام این موفقیت ها باعث نمی شود تا اون روزهای سختش را فراموش کند:مثلا وقتی که ۱۵ ساله بود و از خانه فرار کرد؛ تصمیمی که باعث شد او کارتن خواب و مصرف کننده هروئین شود. به همین دلیل، لورنا از برنامه حمایت از جوانان بی خانمانِ ایندیپندنت حمایت کرده است تا به افرادی که روزی مانند جایی برای خوابیدن نداشتند، کمک شود.

لورنا می گوید:«کارتن خواب شدن و حس بی ارزشی پس از آن، واقعا سخت است و نمی توان به این راحتی آن را فراموش کرد. دوست دارم مردم این را متوجه شوند و هر کسی را که در جاهای تاریک می بینند درک کنند. یا افرادی که از بیماری های روانی رنج می برند و حالا قصد برگشت به روال عادی را دارند. همین رهایی از استرس پس از بی خانمانی یکی از گام های بزرگ ترک اعتیاد است.»

لورنا تاکر به همراه مادر و چهار برادر و خواهرش در هرتفوردشایر زندگی می کرد و پدرش نیز نزدیکشان بود. او می گوید:«زندگی خانوادگی دشواری داشتند اما بدون عشق هم نبود.» اما رابطه لورنا و خانواده اش در سال های نوجوانی بدتر شد. به همین خاطر، او در ۱۵ سالگی از خانه فرار کرد. البته او مدت کوتاهی را با خانواده یکی از دوستانش سپری کرد اما پس از آنکه آن خانواده گفتند لورنا باید نزد خانواده خودش بازگردد، او تصمیم گرفت تا در خیابان ها زندگی کند.
لورنا می گوید:«تا اواخر تابستان معتاد شدم. اما وقتی از شرایط سخت جان سالم بدر می بری بسیار رنج می کشی. به هیچ کس و هیچ چیز برای زنده ماندن نیاز نداری، ولی از درون می خواهی عشق داشته باشی و این کار را خیلی سخت تر می کند.»

سرانجام هنگام گدایی سر چهارراه چارینگ کراس لندن بود که یک موسسه مدلینگ او را شناسایی کرد. لورنا می گوید که اولین بار که یک نفر به او گفته بود که «قیافه زیبایی دارد.» او در ابتدا نمی توانست اصلا به پیشنهاد مدلینگ فکر کند زیرا زندگی بسیار پر هرج و مرجی داشت، ولی این ایده در سرش شکل گرفت و او در تاریک ترین ساعات زندگی اش تصمیم خود را گرفت. لورنا ساعاتی پس از تولد ۱۶سالگی اش احساس کرد که در دور باطل آوارگی و اعتیاد به مواد موخدر گیر افتاده و باید افسار زندگی اش را دست خودش بگیرد. خوشبختانه دوستان، اعضای خانواده و متخصصین به موقع به داد لورنا رسیدند و مسیر زندگی اش تغییر کند. لورنا سپس وارد کمپ های ترک اعتیاد شد و پس از آن نیز در مدرسه هنر ثبت نام کرد.

سال بعد، دوباره از طرف یک موسسه مدلینگ معروف به لورنا پیشنهاد شد. این بار اما او احساس کرد که از قدرت کافی برای ورود به این عرصه برخوردار است. لورنا در عرض چند هفته وارد نمایش های مدلینگ لندن، پاریس و میلان شد.

در طول آن مدت، از او توسط عکاس های برجسته مدلینگ مانند “استیون کلین” و “رانکین” عکاسی به عمل آمد و خودش نیز در کمپین لیوایز خوش درخشید. همین مسئله باعث شد تا لورنا مجدد اعتماد به نفس خودش را به دست بیاورد.

 

در حال حاضر نیز لورنا بین لندن، لوئس و ایست ساسکس در رفت و آمد است. او تاکنون کارگردانی و تهیه کنندگی دو فیلم مستند بلند را بر عهده داشته است:مستند AMA (درباره استرلیزه کردن سو استفاده های زنان بومی آمریکا) و مستند وست وود (درباره زندگی ویوین وست وود)؛ قرار است هر دو مستند به زودی در سال جاری میلادی پخش شوند.

ماجرای زندگی لورنا تاکر و نقطه عطف زندگی اش شایان توجه است. البته خود لورنا هم می داند که جزو یکی از خوش شانس ترین معتادان کارتن خواب بوده است. به همین دلیل، او ارزش نهادهای کمک رسان اجتماعی را به خوبی درک می کند.

لورنا می گوید:«هر کسی می تواند مسیر زندگی اش را تغییر دهد. من نمی توانم ضرب المثل هایی مانند “نتوان شستن از زنگی سیاهی” را باور کنم، زیرا دارید به کسی نگاه می کنید که توانسته زندگی اش را تغییر دهد.»

 

لورنا تاکر

لورنا تاکر دختری که گدایی میکرد ولی مدل شد!

لورنا تاکر دختری که گدایی میکرد ولی مدل شد!

لورنا تاکر دختری که گدایی میکرد ولی مدل شد!

About Author

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا