امروز

چهارشنبه, ۴ اردیبهشت , ۱۳۹۸

  ساعت

۱۵:۴۱ بعد از ظهر

سایز متن   /

[ad_1]

عضو انجمن متخصصین زنان و زایمان کشور با اشاره به علل زایمان زودرس گفت: در حال حاضر در کشور از نظر نگهداری نوزادان نارس کمبودی نداریم و همه متدهای روز جهانی در این زمینه قابل انجام است.

 عبدالرسول اکبریان در رابطه با علل زایمان زودرس اظهار داشت: این مسئله ابعاد مختلفی داشته و مسائل گوناگونی سبب بروز آن می‌شود که البته هیچکدام از این دلایل به طور کامل اثبات نشده است.

وی افزود: مادرانی که خود با زایمان زودرس متولد شده‌اند احتمال اینکه دخترانشان نیز با این مشکل مواجه باشند و زایمان زودرس در آنها بروز کند بیشتر است. همچنین عفونت‌های دوران بارداری، زایمان‌های چند قلو و جنین‌های بزرگ نیز از جمله دلایل زایمان زودرس محسوب می‌شود.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه زایمان‌های زودرسی که قبل از هفته بیستم بارداری به وقوع بپیوندد معمولاً سقط جنین را سبب می‌شود، افزود: امروزه اگر جنین ۲۶ تا ۲۷ ماه داشته باشد با روندهای مختلف درمانی می‌توان بارداری مادر را به سرانجام رسانید تا هفته‌های بارداری وی به ۳۰ تا ۳۲ هفته برسد.

اکبریان ادامه داد: با استفاده از روش‌های جدید، احیای نوزادانی که زودتر از موعد مقرر به دنیا آمده‌اند انجام می‌گیرد لذا می‌توانیم شاهد نرسیدن اسیب به ریه این نوزادان باشیم.

وی با اشاره به اینکه میزان باقی ماندن جنین در شکم مادر شانس زنده بودن آن را افزایش می‌دهد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر در کشور از نظر نگهداری نوزادان نارس کمبودی نداریم و همه متدهای روز جهانی در ایران قابل انجام است همچنین متخصصین اطفال دوره دیده و مجرب در این زمینه فعالیت می‌کنند.

[ad_2]

Source link

عضویت درگروه بالاسری
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد