امروز

سه شنبه, ۲۹ مهر , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۳:۱۷ قبل از ظهر

سایز متن   /

[ad_1]

قانونگذارن جمهوری‌خواه پنجشنبه طرحی به مجلس سنا ارائه می‌کنند که خواستار تحریم سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی و شرکت هواپیمایی ماهان است.

۶ قانونگذار جمهوری‌خواه مجلس سنا، امروز پنجشنبه طرحی را برای تحریم ایران به این مجلس ارائه می‌کنند.این طرح که «مارک کرک»، «مارکو روبیو»، «کلی آیوت»، «دن کوتس»، «کوری گاردنر» و «میچ مک‌کانل» حامیان اصلی آن هستند، ایران را به حمایت از «فعالیت‌های تروریستی» و نقض حقوق بشر متهم کرده و خواستار سخت‌تر کردن خروج ایران از فهرست کشورهای حامی تروریسم است.

پایگاه خبری هیل، مفاد این طرح موسوم به «قانون تحریم‌های تروریسم و حقوق بشر ایران» را به شرح زیر بیان کرده است:

۱) وضع تحریم‌های جدید علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و شرکت هواپیمایی ماهان؛

۲) قانونمند کردن ممنوعیت‌های کنونی دسترسی مستقیم و غیرمستقیم ایران به نظام مالی آمریکا و در عین حال تقویت و کارآمد کردن الزامات سخت‌گیرانه برای رئیس‌جمهوری آمریکا در حذف ایران یا کشورهای دیگر از فهرست کشورهای حامی تروریسم؛

۳) وضع تحریم‌های جدید علیه ایران به دلیل نقض حقوق بشر؛

بر اساس نوشته پایگاه هیل،سناتورهای آمریکایی در این طرح یادآوری کرده‌اند وضع تحریم علیه ایران به دلایل تروریسم، حقوق بشر و سایر دلایل غیرهسته‌ای مصداق نقض برجام محسوب نمی‌شود.

مقام‌های کشورهای غربی در سال‌های گذشته ایران را به آنچه نقض حقوق بشر و حمایت از تروریسم می خوانند، متهم کرده‌اند.

جمهوری اسلامی ایران ضمن تأکید بر رعایت موازین حقوق بشر و ارتقای آن، انگیزه‌ها وادعاهای غرب در این باره را سیاسی دانسته و همواره بر سیاست خود درباره مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی تأکید کرده است.

[ad_2]

عضویت درگروه بالاسری
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد