امروز

یکشنبه, ۱۵ اردیبهشت , ۱۳۹۸

  ساعت

۱۶:۳۱ بعد از ظهر

سایز متن   /

[ad_1]

وزیر انرژی گرجستان از تصمیم جدید دولت این کشور برای لغو روادید سفر مردم ایران به گرجستان خبر داد و گفت: وزیر نفت ایران در خصوص صادرات گاز به گرجستان قیمتی پیشنهاد داد که برای ما از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیست.

 «کاخا کالادز» وزیر انرژی گرجستان عصر امروز در ساختمان اصلی وزارت نیرو در تهران با «حمید چیت چیان» وزیر نیروی ایران دیدار و گفت‌وگو کرد. کالادز پس از دیدار با چیت چیان، در جمع خبرنگاران حاضر شد و اظهار داشت: امروز جلسه بسیار مفیدی با وزیر نیروی ایران داشتم و در این جلسه، در خصوص طرح های مشترکی که دو کشور می توانند در زمینه انرژی داشته باشند صحبت شد.وی افزود: روز گذشته دولت گرجستان تصمیم به لغو روادید برای اتباع ایرانی گرفت که این تصمیم می تواند به توسعه روابط دو کشور بسیار کمک کند.

وزیر انرژی گرجستان با بیان اینکه “شرکت های ایرانی دانش لازم را برای کمک به بخش انرژی گرجستان دارند”، گفت: می توانیم با اتصال شبکه برق دو کشور، در زمانی که پیک مصرف در کشور گرجستان است از ایران برق وارد کنیم و در زمانی که پیک مصرف در کشور ایران است به این کشور برق صادر کنیم و به این صورت تبادل انرژی موثری در زمینه پایداری شبکه برق دو کشور داشته باشیم.

وی ادامه داد: مطمئنیم که می توانیم در بخش های مختلف انرژی، حمل و نقل و گردشگری با ایران همکاریهای مفید و سودمندی داشته باشیم.

کالادز با بیان اینکه “برای مردم ایران و فرهنگ غنی این کشور احترام زیادی قائلیم”، گفت: امید بسیاری به توسعه روابط دو کشور داریم و مطمئنیم که توسعه روابط برای مردم هر دو کشور مفید خواهد بود.

وزیر انرژی گرجستان با اشاره به دیدار صبح امروزش با وزیر نفت ایران گفت: در دیدار امروز با وزیر نفت ایران، صادرات گاز ایران به گرجستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: صادرات گاز ایران به گرجستان شدنی است اما قیمتی که وزیر نفت ایران پیشنهاد داد، از نظر اقتصادی برای ما مقرون به صرفه نیست.

این مقام دولت گرجستان تصریح کرد: داریم روی روش های واردات گاز از ایران کار می کنیم تا حجم مورد نیاز و تعرفه های گازی را در جلسات آتی با مسئولان وزارت نفت ایران در میان بگذاریم تا در صورت رسیدن به قیمتی که مورد توافق دو طرف باشد، صادرات گاز ایران به گرجستان صورت بگیرد.

وزیر انرژی گرجستان خاطرنشان کرد: ما از لغو تحریم های بین المللی ایران بسیار استقبال می کنیم؛ اما حضور شرکت های ایرانی در گرجستان ربطی به وجود یا عدم وجود تحریم ها ندارد و بسترهای زیادی برای سرمایه گذاری شرکت های ایرانی در گرجستان وجود دارد.

[ad_2]

عضویت درگروه بالاسری
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد