امروز

سه شنبه, ۱۰ اردیبهشت , ۱۳۹۸

  ساعت

۱۵:۴۹ بعد از ظهر

سایز متن   /

جذابیتهای دیدنی وگردشگری زنجان + تصاویر

اگر پیش از غروب آفتاب به درون غار بروید روی سقف غار ستاره های زیادی می بینید، اما پیشنهاد می کنیم خیلی برای چیدن آن ها تلاش نکنید.

به گزارش بالاسری: ایام نوروز بهترین زمان برای سفر به نقاط کمتر شناخته شده یا شاید ناشناخته ایران است و در این میان سفر به شهر هایی که جاذبه های جذاب و خاص و پر هیجان تری دارند، بیشتر مورد توجه گردشگران قرار می‌گیرد.

پس اگر جزء آن دسته از گردشگرانی هستید که به ماجراجویی در سفر علاقه مندید با مکان‌های پرهیجان زیر بیشتر آشنا شوید.

جذابیتهای دیدنی وگردشگری زنجان + تصاویر

غاری به وسعت یک روستا

اگر می خواهید در ایام نوروز به جایی بروید که دمای آن متوسط باشد و کنار رودخانه هم کمی قدم بزنید، حتما به شهر کرمانشاه سری بزنید و از غار قلعه قوری دیدن کنید. غاری به وسعت دوازده کیلومتر و عمق سه هزار و صد و چهل متر که گفته می شود بزرگترین غار خاورمیانه است.

جذابیتهای دیدنی وگردشگری زنجان + تصاویر

ویژگی دمایی قلعه قوری باعث شده تا این غار نسبت به دیگر غار های کشف شده در کشور متمایز باشد چرا که در سرمای زیر صفر استان کرمانشاه در فصول سرد سال دمای این غاردر کمترین حالت به هفت درجه بالای صفر می رسد.

در عمق هزار و پانصد متری غار قلعه قوری تالار هایی با عناوین مختلف قرار دارد.البته تنها دمای ثابت این غار را متمایز نمی کند و قلعه قوری به عنوان یکی از بزرگترین غارهای آبی جهان به عنوان یکی از جاذبه های جهانگردی در کشور معرفی می شود. پیشینه غار قلعه قوری به بیش از شصت و پنج میلیون سال می رسد.

از تونل وحشت طبیعی در زنجان تا غاری به وسعت یک روستا + تصاویر

زیباترین غار سرد ایران

هرچه دمای غار قلعه قوری کرمانشاه ثابت و بالای صفر است، دمای غار یخ مراد کاملا متغیر است و در بیشتر فصول سال سرد است.

طبق آمار به دست آمده نوروز هر سال بیش از هفت میلیون نفر به استان های شمالی کشور سفر می کنند، که عمدتا از جاده چالوس عبور می کنند.اگر جزء آن دسته از گردشگران ماجرا جو هستید هر گاه در این جاده به گچسر رسیدید حتما از غار یخ مراد دیدن کنید.مطمئناً پشیمان نخواهید شد!

غاری که تا اواسط اردیبهشت ماه در آن قندیل های یخ دیده می شود و به دلیل داشتن بادگیر های زیاد و حرکت هوا داخل غار حتی در فصول گرم سال هوای خنک احساس می شود.

از تونل وحشت طبیعی در زنجان تا غاری به وسعت یک روستا + تصاویر

پیشینه غار یخ مراد به بیش از پنجاه میلیون سال گذشته می رسد و تاکنون فسیل های زیادی در آن کشف شده که نشان می دهد در سال های دور این غار زیر آب بوده است.

ویژگی منحصر به فرد یخ مراد چهار طبقه بودن آن است که در عمیق ترین بخش غار ، طبقات روی هم قرار گرفته است و به جز خانه هراکلس استان کردستان که ساخته دست بشر است و طبقاتی ، هیچ غاری با ویژگی طبقاتی بودن و به صورت طبیعی با قندیل های زیبا و چشم نواز در کشور کشف نشده است.

از تونل وحشت طبیعی در زنجان تا غاری به وسعت یک روستا + تصاویر

تونل وحشت طبیعی در زنجان

اگر می خواهید سفر مهیج و ترسناکی را تجربه کنید پیشنهاد می کنیم به زنجان و غار خفاش ها بروید.به گفته دیرین شناسان گلجیک قدیمی ترین غار ایران است که در فاصله سی و پنج کیلومتری و در جنوب غربی شهرستان زنجان واقع شده است.

اگر پیش از غروب آفتاب به درون غار بروید روی سقف غار ستاره های زیادی می بینید ، اما پیشنهاد می کنیم خیلی برای چیدن آن ها تلاش نکنید چراکه این ستاره ها برق چشم های هزاران خفاشی است که از سقف آویزان شده اند و اگر سکوتشان به هم بخورد به سمت شما حرکت می کنند.

جذابیتهای دیدنی وگردشگری زنجان + تصاویر

بعد از عبور از هزاران خفاشی که غار را ترک کرده اند به اسکلت های حیوانات می رسید اما ماجرا آنجا جذاب می شود که اسکلت های انسان زیادی نیز در اطراف مشاهده می کنید که بعید است بعد از دیدن آن ها زهره اتان آب نشود.

این تنها بخش کوچکی از طبیعت بکر و ناشناخته ایران است که تجربه یک سفر خوب و مهیج را برای مسافران نوروزی به جا می گذارد.

از تونل وحشت طبیعی در زنجان تا غاری به وسعت یک روستا + تصاویر

جذابیتهای دیدنی وگردشگری زنجان + تصاویر

عضویت درگروه بالاسری
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد