امروز

سه شنبه, ۷ تیر , ۱۴۰۱

  ساعت

۰۹:۱۵ قبل از ظهر

سایز متن   /

[ad_1]

در این بیانیه آمده است: شرکت دانیلی با هدف ایجاد شرکت مشترک «پرشین متالیکز» ۲ میلیارد یورو در ایران سرمایه گذاری می کند. همچنین موافقنامه ای با تعدادی از شرکت های ایرانی برای تامین و ایجاد کارخانه های تولید فولاد و آلومینیوم به ارزشی در حدود ۳٫۷ میلیارد یورو به امضا رساند.

به گزارش بالاسری، این طرح ها توسط بخش «کارخانه سازی» گروه دانیلی به اجرا در خواهد آمد و به محض آماده شدن بسته های تامین مالی مرتبط با این فعالیت ها توسط ساچه ایتالیا و دیگر بانک های بزرگ ایتالیایی و اروپایی، در مدت زمان ۴٫۵ سال به اجرا گذاشته می شوند.

در این بیانیه آمده است: هدف از اجرای این طرح ها نه تنها افزایش ظرفیت تولید محصولات (فولاد و آلومینیوم)، که بهبود کیفیت آنها، کاهش اثرات زیست محیطی و بهینه سازی هزینه های انتقال است. از این رو سبب ایجاد ارزش افزوده برای منابع معدنی و انرژی (که ایران آنها را در اختیار دارد) و تولید رقابتی فولاد می شود.

سرمایه گذاری در فولاد، بخشی از استراتژی ایران برای تقویت سهم صنایع کارخانه ای در برابر تسلطی است که بخش نفت از گذشته داشته است. این استراتژی طراحی شده شامل ساخت بندر، جاده ها، خطوط ریلی و نیروگاه های برق است. دولت (ایران) در حال تصویب قوانین محافظت از سرمایه گذاری خارجی و مشوق هایی است که پیشتر توسط کشورهای دیگر ارائه شده اند.

شرکت دانیلی در بخش دیگری از بیانیه این مطبوعاتی، با مقایسه هزینه تولید انرژی در ایران و ایتالیا، به مزیت های منابع ایران اشاره کرده و نوشته است: هزینه انرژی در ایتالیا ۱۸برابر هزینه های انرژی ایران است. همچنین (ایران) نظام آموزشی کارآمد خود را با عرضه مهندسان کارآمد و تکنیسین های که قادرند سالانه ۱۸هزار مقاله علمی تولید کنند، ارائه می دهد. دانشکده های مهندسی ایران سالانه ۲۳۵ هزار مهندس فارغ التحصیل(۳۶درصد از کل دانشجوها) در اختیار جامعه قرار می دهند.

این منابع تکیه گاه اساسی برای رشد کشور(ایران) محسوب می شوند و خوشبختانه در منطقه خاورمیانه، ایران را به مرجعی از مهندسی، تولید و توسعه طرح های فولادی با توجیه اقتصادی تبدیل می کنند.

براساس عواملی که عنوان شد و در شرایطی که ایران فضا را برای حضور سرمایه گذاران خارجی فراهم کرده است، ما بر این باوریم که نظام مالی، با دیدی مثبت، تامین مالی طرح های فوق را در نظر می گیرد به این دلیل که آنها به تدریج در مدت زمان ۱۲ تا ۳۶ ماه به اجرا در خواهند آمد.

دانیلی در پایان این بیانیه، جایگاه ایران برای کشوری بزرگ همچون چین را مورد توجه قرار می دهد و می نویسد: توافقنامه تجاری که هفته گذشته بین ایران و چین به امضا رسید ۶۰۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری را در افق ۱۰ ساله در نظر قرار داده است که به وضوح، مبین برنامه های بلند مدت چین در این کشور(ایران) است.

بخش کارخانه سازی در گروه دانیلی که مقر اصلی آن در منطقه بوتریو(شمال شرقی ایتالیا) واقع شده در حدود ۱۰هزار نیرو استخدام می کند و شامل خطوط متنوع عملیات تولید در طراحی، تولید کارخانه ای، «استارت آپ» کارخانه ها برای تولید فولاد و فلزات غیرآهنی، دامنه از فرآوری سنگ آهن، تبدیل قراضه به ذوب، ریخته گری، نورد و شماری از محصولات نهایی، تخت، طویل و لوله است.

[ad_2]

عضویت درگروه بالاسری
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد